| Roxana_Tapusu_1997 a întrebat:

Sunt foarte nelamurita, vreau sa-mi cumpar un telefon nou, dar nu stiu ce sa aleg LG e405 dual sim sau Motorola defy mini. Si pe ce site pot gasi teme pentru ele, sunt inebunita dupa asta. Va rog mult mult mult.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Categoric Motorola Defy Mini XT321, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Pentru comparaţie şi specificaţiile tehnice vezi linkul :
http://www.smartprix.com/......2_2109.php

| Minks a răspuns:

Avand in vedere faptul ca amandoua telefoanele au ca sistem de operare Android-ul, care nu e chiar renumit pentru posibilitatea de personalizare in ceea ce priveste temele, nu exista nici un site de pe care poti sa descarci teme pentru respectivele telefoane. Anyway, iti recomand Motorola Defy mini, e ok in banii astia! happy

| wj a răspuns:

Singurele avantaje pe care le ai daca cumperi LG, in afara de caracteristici fizice aproape insesizabile, e ca ai mai multa memorie de stocare interna, DNLA (poti face stream la alte aparate over-the-air) si NFC (Near-field-communication) prin care poti "plati" cu telefonul doar sa il aproprii de un POS (tehnologie in faza de test inca in Romania. Deci, iti recomand Motorola Defy Mini :)
Aici ai o comparative cu motive pro pentru care ai putea sa cumperi un telefon sau altul http://versusio.com/en/lg-optimus-l3-e405-vs-motorola-defy-mini

| ServicePC a răspuns:

Recomand LG Optimus L3 E405, este peste Motorola

| Deac_Ionut-Narcis_1996 a răspuns:

Eu as zice sa-ti iei Samsung beam e doar 400lei

| Roxana_Tapusu_1997 explică (pentru Deac_Ionut-Narcis_1996):

Ok, poate 400 euro in nici un caz 400 lei.

| Roxana_Tapusu_1997 explică:

OK, va multumesc mult pentru pareri, dar in legatura cu semnalul si bateria, care este mai bun?

| HdwStyle a răspuns:

Eu iti recomand LG din 3 motive.1)are dual sim 2)e mai frumos designu 3)are procesor si rami mai buni ca Motorola...

| wj a răspuns (pentru HdwStyle):

Rami mai buni? ce rami are LG de is mai buni si de ce?