| ioanoanea15 a întrebat:

Buna tour! Știe cineva daca se poate restaura un iphone 4 folosind un pc cu windows. Mentionez ca telefonul este al surorii mele si si-a uitat plinul de pe el. Incerc sa i-l fac dar am reusit doar sa intru pe modul recovery pe el iar programul itunes nu il detectează. Ma poate ajuta cineva. Eu nu am avut niciodată iphone si nu stiu exact ce ar trebui sa fac. Pe net am gasit tutoriale dar nu inteleg de ce calculatorul nu il detectează când se afla în modul de itunes/recovery. Ajutor!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti trebuie windows 13 expandable.
Pana atunci se poate reseta pin-ul doar de proprietarul registrat la Apple.

| mont a răspuns:

Mege restaurat cu windows. Cablul e fumctional? Si-a uitat pin-ul adica codul de deblocare a ecranului sau pin-ul cartelei sim?

| Bula a răspuns (pentru mont):

A uitat... proprietarul. big grin

| mont a răspuns (pentru Bula):

De unde sti? Eu pana la proba contrarie presupun ca e om corect. Daca nu e al lui/ei are icloud, de ala chiar nu se poate trece.

| Bula a răspuns (pentru mont):

Tocmai asta-i dubios.
Proprietarii adevarati sunt instruiti inca la registrare, iar la nevoie si prividerii le ajuta dupa.

| ioanoanea15 explică:

Nu întelegi ca proprietarul e sora mea! Si cu ce sunt instruiți vin cei de la Apple sa ii instruiască. Si mie mi se pare ciudat sa iti uiti codul de la telefon dar la ea se intampla săptămânal. Inainte avea un telefon cu Android. Si pe ala își mai uita codul, dar pe ala doar i dădeam un factorul reset, dar la iphone nu ma prea pricep.