| SweetChildOAxls a întrebat:

Am adaugat pe Facebook numarul meu de telefon, pentru a primi mesaje cu notificari. Insa cand am vrut sa activez serviciul acesta de a primi mesaje, mi s-a cerut sa pun reteaua in care sunt. Eu sunt in reteaua Orange iar acolo aveam de ales doar intre Cosmote si Vodafone. Am dat pe un link de mai jos, unde scria sa intru daca sunt in alta retea de telefonie mobila, mi-am introdus din nou numarul de telefon, insa imi spunea ca l-am mai activat odata.
Am incercat si din setari de la notificari sa activez. Am intrat si am dat pe on, insa cand am dat refresh mi-a aoarut ca e off serviciul.
Ce pot sa fac ca sa imi activez desi sunt in reteaua Orange?

2 răspunsuri:
| radupopa a răspuns:

Orange e partener cu Vodafone din cate stiu eu.Incearca sa dai vodafone.Noroc.Primesc funda?

| DaLegend a răspuns (pentru radupopa):

@radupopa: FALS! Orange si Vodafone sunt adversari nu parteneristraight face

@denysa26: facebook are sute de optiuni... am dat si eu de aceeasi problema dar am mai cautat prin optiuni si am reusit sa-mi trec numarul de telefon fara sa mai trec reteaua de telefonie mobila.