| iPhone44s a întrebat:

am cateva intrebari legate de gevey sim. Detin un iPhone4s deblocat cu gevey si pe el ruleaza IOS 6.0.1. Exista vreun risc daca ii fac update la IOS7 si jailbreak, ori doar jailbreak pe versiunea de soft 6.0.1. O sa functioneze in continuare gevey-ul, sau nu? Se poate face jailbreak pe IOS7? Dau fndita! Multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza sim-ul pe care il ai in telefon atunci cand ii faci update la sistemul de operare. Acesta va functiona in continuare cu tipul tau de sim, gevey, sau altfel spus micro sim.

Singura problema la care trebuie sa te gandesti este ca, daca upgradezi sistemul de operare la ios7, si ii faci jailbreak, iti va fi foarte greu apoi sa iti resetezi softul si vei pierde cam toate aplicatiile deja instalate.

In plus, nu exista posibilitatea sa ii faci downgrade la vechiul sistem decat foarte greu. Iti trebuie un program sa-l bagi in DFU Mode, sa simulezi cumva ca si cum ar fi un telefon nou si abia apoi faci downgrade-ul. Dar am impresia ca risti sa pierzi pozele si contactele daca nu ai backup facut pe iCloud.

Numai bine!happy

| iPhone44s explică (pentru anonim_4396):

Deci daca ii fac acum jailbreak cu sistemul de operare 6.0.1, nu exista nici un fel de problema. nu? Gevey-ul la functiona in contiunare.