| Iuli_Catanescu_1977 a întrebat:

Bună,TPU! Am o mică problemă cu telefonul meu:vreau să îmi instalez aplicația Instagram care are 8, 21 MO, dar nu se poate...eu mai am aproape 4 GO pe card SD,pe memoria internă mai am 1, 47 GO, iar din capacitatea sistemului mai am liber 101 MO.Mă puteți lămuri de ce nu pot descărca Instagram? (Îmi spune că nu e mai este spațiu pe dispozitiv)

6 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Pai are doar 8, 21MO, dar dupa ce se instaleaza este mai mare memoria, dar chiar 101MO nu este, mai dezinstalati din aplicatiile pe care nu le prea folositi.
Seara placuta!

| SasNetRomania a răspuns:

Nu te mai lua dupa toti copii de pe TPU sau facebou. Orice telefon low-med-end are 2 memorii in afara de card.
cea de 4 go si cea de 101mo. Tu trebuie sa muti aplicatiile din memoria mica in cea mare.
Deci ai nevoie de un soft gen link2sd, ca sa poti muta aplicatiile, asta daca nu ai in setari-aplicatii-intri pe o aplicatie si butonul mutare pe cartela.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Buna.
Cateodata telefoanele noastre pot lua virusi de pe diverse situri. Iti voi spune o modalitate care ar trebui sa functioneze.
1. Conectezi telefonul la PC printr-un cablu USB.
2. Dai click dreapta pe partitia cu memoria interna a telefonului.
3. Selectezi proprietati -> tools -> scan device
4. Dupa ce termina de scanat si reparat dai un restart la telefon si incerci iar sa downloadezi instagram.

Ma anunti daca a functionat.

Răspuns utilizator avertizat
| Iuli_Catanescu_1977 explică:

De ce din 101 MO mai am doar 70 MO acum pe tefon, capacitatea sistemului?

| coolgirlmahomie a răspuns:

Si telefonul meu facea la fel.Eu am descarcat aplicatiile de pe Google, am scris numele aplicatiei si download.Asa s-a descarcat aplicatia.