| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. am un iphone 6 pe care il detin din noiembrie 2016 iar acum cateva luni l am spart. am schimbat ecranul, dar acum de fiecare data cand apas sus in stanga in colt se aude un click de fiecare data. de la un timp am probleme cu el: se blocheaza, nu am semnal, nu primesc unele mesaje deloc cu toate ca imi arata ca am semnal, am incercat sa il sting si am tinut apasat, simultan, pe ambele butoane: de deblocare si home, iar in timp ce se stingea mi au aparut niste linii in mai multe culori pe ecran, ce ar putea sa fie? Telefonul e luat la abonament de la Orange si pana sa il sparg nu am avut nici un fel de problema cu el. multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Buna.L-ai dus la un service autorizat Apple?
Am avut si eu iphone 6, si la fel ca tine l-am spart, si l-am dus la un service de cartier.Iar dupa cateva zile a inceput sa se miste ecranul in colturi, de la asta auzi click-ul acela, iar liniile alea in multe culori sunt de la display, deci intr-un loc ecranul si display-ul se ating.Iar legat de faptul ca nu primesti anumite mesaje..incearca sa bagi cartela in alt telefon sa vezi daca merge, iar daca nu merge inseamna ca s-a demagnetizat si trebuie sa te duci la Orange sa o schimbi.in caz contrar, trebuie sa-l duci la service si sa specifici si problema asta.Acceasi problema a avut-o si iubitul meu, insa cartela ii mergea daca o baga in alt telefon.Si-a dus telefonul la service si a dat aproximativ 250 de.lei.
Deci, du-ti telefonul la un service autorizat si o sa ti-l rezolve

| anonim_4396 explică (pentru MeGustaSiempreTu):

Multumesc mult de tot! Nu, momentan nu am fost nicaieri cu el... se poate sa aiba display-ul vreo problema?

| MeGustaSiempreTu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.Pt ca cei care l-au reparat nu l au reparat calumea.Si asa de fiecare daca cand apesi si face acel click se care spui ecranul si display-ul se ating.De aia aia benzilea alea multicolore pe ecran.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru ca intampini probleme cu telefonul tau, iti recomandam sa mergi intr-un magazin Orange cu garantia si factura de achizitie, iar colegii nostri te vor ajuta cu trimiterea acestuia intr-un Service, pentru reparatie.

O zi buna,
Orange helper