| Chachi913 a întrebat:

Am si eu un iPhone 5 si nu știu de ce dar când bag cartea in el, ori nu mi-o citește, ori nu găsește rețeaua, ori nu am semnal, nu știu ce sa ii mai fac. L-am resetat, l-am dat pe modul airplane si l-am închis si l-am deschis de o grămada de ori si am mai scos cartela si am mai si băgat alta si efectiv nu știu ce sa ii mai fac, ma gândesc sa ma duc mâine cu el la gsm. Voi ce ziceți?

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Posibil sa fie codat sau sa fie fake/hybrid.
de unde il ai?

| Chachi913 explică (pentru SasNetRomania):

Nu e fake.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Chachi913):

Atunci este codat/locked. mergi la un gsm cu el sa il verifice.