| alexandruvio a întrebat:

Buna TPU am spart grav tot ecranul la un LG optimus l7 credeti ca se poate repara la garantie?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia este doar pentru defectiuni de fabricatie, nu pentru cele provocate din vina ta. Va trebui sa platesti.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Gratis normal ca nu se poate, orice defect din vina utilizatorului nu este acoperit de garantie. Totusi, daca nu vrei sa pierzi garantia, e bine sa faci reparatia la serviceul care face reparatiile in garantie.

| alexandruvio explică (pentru andreia67):

Dar il pot repara?

| andreia67 a răspuns (pentru alexandruvio):

Desigur. Se inlocuieste ecranul cu totul, dar costa.

| Xname a răspuns:

Garantia nu acopera un astfel de defect.

| ValentinBogdan a răspuns:

Nu, nu il poti repara cu garantia fiind ca doar daca are urme ca ar fi fost lovit nu il repara dar mai ales ca e spart grav nu ai nici o sansa.

| Ky_Mi_1998 a răspuns:

Nu prea merge asa sad