| DanutMNU a întrebat:

As dori sa imi schimb intreaga carcasa a telefonului meu, un Samsung Galaxy S II din cauza ca este distrusa ( crapata, zgariata ) iar problema este ca nu pot dezlipi Display-ul de rama telefonului. Am inteles de la un angajat de la un Service ca este foarte riscant... inteleg de ce. As dori un raspuns cat se poate de informativ... Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acasă nu cred că ai şanse să rezolvi "problema" asta.

Du-l la un Service, iar dacă ţi se pare că cere mult, atunci mergi la încă 2-3...

Şi, atenţie că TREBUIE să ai carcasă ORIGINALĂ ( altfel NU se va putea monta )!

Toate cele bune.

| DanutMNU explică (pentru bursuc001):

Ei mi-au spus ca e riscant si nu se baga... am fost la 8 service-uri in cluj si nimic...

| bursuc001 a răspuns (pentru DanutMNU):

Ai încercat şi la Service-ul de la EuroGSM de vizavi de Sora ( în spatele magazinului, în curte, au Service şi tipul este destul de corect )?

În general, la Service schimbă carcasa cu display cu tot, probabil din cauză că este riscantă dezlipirea şi nu vor să-şi asume riscuri.

O zi frumoasă.

| MihaiStefan13 a răspuns:

Nu cred ca riscant cat pot zice costisitor...Eu am vrut sa schimb la un S1 si sti la cat mi-a evaluat la Orange? In jur de 8 milioane deoarece iti schimba si ecranul si la service-uri nu iti recomand parerea mea daca ecranul nu are nimica puneti o husa si nu ai treaba...