| lovefriends2046 a întrebat:

Eu am un telefon Samsung Galaxy S2 de un an dar am niste probleme la el. Aplicatiile se blocheaza destul de des iar meniul si jocurile "merg" sacadat. Ce pot face sau care e problema? Si as mai vrea sa stiu daca pot sa imi fac meniul ca la Galaxy S2 Plus.
Cel mai folositor raspuns primeste funda!

11 răspunsuri:
| piciu25 a răspuns:

Daca iti merge sacadat, descarca aplicatia LagFix free de pe market. Iti trebuie root! in cele mai multe cazuri aceasta aplicatie rezolva aceasta problema

| gabby77 a răspuns:

Meniul mi-se pare că poți să îl faci.Problema poate sa fie din cauza unei bușituri sau de la o aplicație cu virus.
Sper că te-am ajutat!happy

| lovefriends2046 explică (pentru gabby77):

Dar nu stii sa imi spui cum pot schimba meniul?

| gabby77 a răspuns:

Poți să schimbi meniul de la setări -meniu sau menu settings ori de la setari ecran nu sunt sigură

| Lorii69 a răspuns:

Si eu am s2 si i-am actualizat software-ul. pot sa spun ca de atunci merge super bine! il poti actualiza din bara aceea de sus. :*

| lovefriends2046 explică (pentru Lorii69):

Dar de unde din bara aceea de sus?

| Lorii69 a răspuns:

Cand dai sus sa opresti Wi-fi. sau sa-l dai pe silentios. sau cand dai la rotire automata. acea bara

| lovefriends2046 explică (pentru Lorii69):

Asta am inteles dar acolo nu imi arata nimic pentru actualizare...

| Lorii69 a răspuns (pentru lovefriends2046):

Uita-te mai bine. Nu e in patratele. e exact unde apar mesajele.

| Tgv a răspuns:

Mai șterge din aplicații ..probabil sunt prea multe si capacitatea telefonul chit că este foarte mare, nu le poate percepe..sau resoftează-l.

| Anon1m009 a răspuns:

Reseteaza-l. Cu telefonul inchis tii apasat(in acelasi timp) pe butonul de blocare pe cel de volum jos si pe home si se va deschide un meniu din care selectezi "erase all data factory". Atentie daca faci asta vei pierde tot ce ai in telefon asa ca mai bine scoti cartela si cardul de memorie. happy Succes!