| automobile a întrebat:

In memoria interna a telefonului am 128 MB si aplicatile ocupa aprox. 30 MB si imi arata ca am liber 5-6 MB imi puteti spune de ce si ce sa fac pentru a rezolva problema?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Care „memorie internă"? adică aia unde se instalează aplicațiile? probabil că pe specificațiile telefonului scrie ceva gen „memorie internă = 128 MB și pe urmă, memorie RAM 256 MB"? Oricum, e posibil să fie vorba despre memoria ocupată de sistemul de operare, aplicațiile preinstalate, dar și de „gunoaie" care se mai adună: fișiere cache, temporare etc. plus ceva poze și ce-oi mai fi pus tu acolo...

| csmin a răspuns:

Eu iti sugerez sa te duci cu el la un profesionist IT si sa vada el care e problema si ce iti ocupa memoria

| Fcp_Denis_1999 a răspuns:

Poate mai ai si alte aplicatii
Funda?