| AdySnaP a întrebat:

Am o problema.Am un telefon Lg Optimus L7 si astazi mi-a facut figuri.S-a inchis de vreo 2 ori singur,brusc nu am mai avut semnal asa ca am hotarat sa inchid telefonul,si sa il redeschid,dar nu s-a mai deschis.L-am bagat la incarcat,i-am scos bateria am pus-o la loc, am scos si cartela si am pus-o la loc.Dar degeaba, ce pot sa fac ca sa il fac sa se deschida?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa am patit si eu cu alt tip de telefon.Mi-au schimbat placa de baza.Dar era in garantie.

| AdySnaP explică:

Da tocmai am aflat ceva si mai ciudat. telefonul este al unui prieten care e plecat si mi-a cerut ajutorul de aia am postat eu si acum a aflat ca cei de la cosmote i-au inchis telefonul ca are o problema la abonament dar nu cred ca e posibil asa ceva sa iti inchida telefonul care e luat la liber daca ai probleme la abonament?

| copilciudath a răspuns:

Daca nu mai ai garantie la el, atunci cred ca ar fi bine sa il duci la un atelier unde se repara telefoane (cauta unu bun si de incredere ca daca nu risti sa iti fie schimbate piese de prin el si sa ai probleme multe cu el pe viitor)