| Jager a întrebat:

Voiam sa stiu daca imi pot lua telefonul Samsung Galaxy S5 de la Telekom pe abonamentul tatalui meu care plateste lunar (el are un Nokia, l a primit la reinoirea abonamentului gratis) si vreau sa stiu daca pe acelasi abonament imi pot lua acel telefon si daca platesc mult in plus.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La terminarea abonamentului poti lua altul. Altfel, numai la pret integral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-l pierdut.Suna la ei si spune ca ti l-a furat sau l-ai uitat undeva.E posibil sa iti dea altul dar si alt numar. Atunci alegi ce iti place si mai platesti ceva in plus.Nu stiu cat % din pretul normal.

| Jager explică (pentru anonim_4396):

Pai nu se poate in continuare sa foloseasca abonamentul si el si eu? Adica 2 telefoane pe un abonament, care al meu (S5-u) sa fie platit cu aceeasi factura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jager):

Nu! Asa am vrut si eu doua numere pe acleas optiuni de abonament dar..nu se poate.Numarul pe care vrei sa-l declari pierdut cu tot cu telefon se anuleaza de la ei.In schimb te lasa sa alegi alt telefon, eventual sa platesti x% din valoarea lui dar cu alt numar, alta cartela sim.