| Dumitrescu_Andreea_2000 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un telefon dupa urmatoarele criterii :
- sa nu se sparga din prima
- sa pot gasi jocuri si aplicatii gratuite (nu in exces, dar "sa am din ce alege" happy )
- sa nu cutreier tot orasul pana-i gasesc o carcasa ca lumea (adica nu din silicon, simpla)
- sa fie cat de cat stabil

Va rog sa ma ajutati cu exemple de astfel de telefoane, multumesc!

Răspuns Câştigător
| BibuxBii a răspuns:

Iti recomand Samsung Galaxy S4.Este genial, merge perfect, gasesti tot felul de accesorii pe internet si ai garantia ca nu se va sparge happy

| Dumitrescu_Andreea_2000 explică (pentru BibuxBii):

Stiu ca Samsung galaxy s4 e cam 2700-2800 de roni. S4 mini cam ce pret are (daca stii)? Pe care mi l-ai recomanda din astea 2?

| BibuxBii a răspuns (pentru Dumitrescu_Andreea_2000):

S4 a scazut, acum este la pretul de 1800 roni, iar S4 mini 1200 roni.Sincer,amandoua sunt bune, dar s4 are camera de 13 mp, iar s4 mini 8mp.

| Dumitrescu_Andreea_2000 explică (pentru BibuxBii):

Mersi mult pentru informatii :*

| BibuxBii a răspuns (pentru Dumitrescu_Andreea_2000):

Cu placere :*

12 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Mergi pe un model de Nokia, 520 - low budget, 625 - ecran mare / low budget, 925 / 930 arata genial. La toate le gasesti accesorii pe net.

| Dumitrescu_Andreea_2000 explică (pentru Seby90):

Am mai incercat sistemul de operare Windows si nu pot spune ca mi-a facut o impresie prea buna sad Gasesti foarte putine jocuri si aplicatii fata de Android si multe contra-pret... +ca am observat ca aplicatiile au un design mai dragut si merg mai bine pe Android (ex : wapp, ask, fb )

| Seby90 a răspuns:

Ma bucur ca iti cumperi telefon pentru jocuri.

| Dumitrescu_Andreea_2000 explică (pentru Seby90):

Nu il cumpar pentru jocuri, dar totusi... Sa nu ma plictisesc cand n-am ce face happy

| vLooM a răspuns:

La ce pret?

| 1123456789 a răspuns:

Daca ai un buget de 12milioane un telefon bun si calitate si pret este Samsung Galaxy S3 nu S3 neo... poti downloada tot felu de aplicatii din Market si ecranu este foarte rezistent avand Gorila Glass adica e foarte rezistent la zgarieturi si cazaturi, eu ti-l recomand cu incredere

| Ds_Kris_1990 a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi un Galaxy s3, s2 sau un xperia L. xperia l-ul il gasesti la 5-6 milioane si are android 4.2, un procesor bunicel, si o camera de 8 mp^^. insa, pentru un milion 2 in plus (daca ai de gand sa cheltui atat) iti recomand mai bine s3-ul.are tot camera de 8, dar are niste senzori mai calumea decat L-ul.

| Mara570 a răspuns:

Iti recomand Samsung galaxy s4. Este genial, merge perfect si găsești tot felul de accesorii pe internet sau la magazine, iar nu se sparge repede. Daca vrei unul mai ieftin, Samsung galaxy s3. Daca vrei unul mai performant Samsung galaxy s5.