| PetronelaPetro2000 a întrebat:

Buna ziua. Ma aflu in situatia urmatoare: am avut o cartela prepay Orange de rezerva pe alt telefon, nu am reincarcat-o, mi-a expirat nr, dar am folosit.o pe Whatsapp. Acum nr de telefon a fost dat altei persoane, iar ea si-a activat whatsappul si m-a contactat pe nr meu personal de tel, avand cateva conversatii printre care si cu nr personal.
Intrebarea este daca persoana poate vedea istoricul conversatiilor pe whatsapp?
Stiu ca voi primi critici, ca nu mi-am scos whatsappul daca nr nu mai era disponibil, dar foloseam cartela in scop de serviciu.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu iti poate vedea conversatiile persoana care dobandeste numarul tau de telefon. Ele sunt stocate doar in contul tau Google cu care esti logat pe telefon si doar daca ai facut backup.
Ea nu are acces la contul tau Google ci doar la numarul de telefon.

| Vântulalb a răspuns:

Nu inteleg cum ai putut folosi whatsapp-ul daca numarul era expirat.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Vântulalb):

Și eu folosesc WhatsApp cu cartela fara opțiune activa.iti trebuie doar acces la internet

| Lioana a răspuns (pentru Vântulalb):

Se poate folosi whatsapp cu nr expirat daca logarea in aplicatie s-a facut pe cand numarul era al ei. Whatsapp nu mai cere alte confirmari de numar daca ea nu se delogheaza din aplicatie. Deconectarea se face doar cand se conecteaza altcineva cu acel numar pe alt telefon.

| Vântulalb a răspuns (pentru Lioana):

Daca nu se delogheaza? Nu stiam asta. E bine de stiut.

| Vântulalb a răspuns (pentru Marius22222222222):

Cartela activa, nu optiune activa. E cu totul altceva.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Vântulalb):

Active sunt amandoua

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Vântulalb):

La mine mă refer

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Vântulalb):

Foarte simplu

| Vântulalb a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu-mi mai trimite felicitari, ca nu le citesc.
Da, am vrut sa te ajut. Dar numarul nu este alocat. Sau a fost inchis. Ma intreb daca tu nu ai vrut sa faci o farsa. Declari ca e numarul tau dar nu-mi poti spune nici pe departe de ce vrei sa fii sunat. Nu cred ca e numarul tau.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu fac chat aici.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Vântulalb):

Daca scriai Nr bine vedeai că e al meu.in fine

| Vântulalb a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu am cum sa vad ca este al tau. Nu esti in agenda mea, nu am acces la baza de date a providerului tau de telefonie.
Vrei sa-l fac public aici ca sa verifici ca e bun?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu mă deranjează