| Atat98 a întrebat:

Buna ziua prieteni! Am un telefon COSMOTE SMART XCEED si de cateva zile intampin o mica problema, aceasta ar fi urmatoarea: telefonul are jos 3 "butoane"( ma rog nu stiu cum sa le zic sunt cu touch) : ca sa dai inapoi, acela care seamana cu o casa, si acela ca sa ajungi la setari. Sper sa intelegeti ce vreau sa zic. Ideea e ca acele 3 butoane nu mai functioaneaza, dar nu mereu, nu mai reactioneaza in momentul in care le ating doar daca blochez tastatura si o deblochez, repornesc din nou dar aceasta metoda nu mereu functioaneaza. Va rog spuneti-mi ce sa fac, va rog! A mai intampinat cineva aceasta problema chiar si cu alte telefoane? si ce a facut! Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Andreea_Deea_1985_90Ln a răspuns:

Am patit si eu asta. Eu una l-am dus la o persoana care lucreaza in acest domeniu si mi l-am reparat. Exista si cazuri in care nu se mai poate face nimic si atunci trebuie sa iti cumperi alt telefon. Sper ca am fost de ajutor happy

| ღβأβأ a răspuns:

Eu am avut un astfel de telefon și mi s-a întîmplat la fel. laughing Dacă mai ai garanție, ai noroc. Du-l la reparat.

| Atat98 explică (pentru ღβأβأ):

Da dar este crapat la un colt, mai este valida garantia?

| Atat98 explică (pentru Andreea_Deea_1985_90Ln):

A fost nevoie sa ii schimbe tot displayul? Si cat costa un display nou la cosmote smart xceed?

| ღβأβأ a răspuns (pentru Atat98):

Deci dacă defecțiunea are legătură cu ecranul spart, atunci nu mai e validă garanția, dar dacă nu e gravă crăpătura, și crezi că problema asta a apărut odată cu,, spărtura", nu cred că mai are rost să îl duci. Sună-i pe ăia de la firmă și întreabă-i. Dar este o problemăȘ durează vreo două săptămîni până îl rezolvă. Fundă, te rog?