| Overom a întrebat:

Care este treaba cu gevey pentru Iphone, as vrea sa dau un iphone 3gs 16 gb pe un 4s cu gevey, se merita? as vrea sa stiu care sunt problemele legate de acest gevey si avantajele thinking

1 răspuns:
| LucianGabriel a răspuns:

Din cate am auzit nu prea se merita.
Ce-am vazut si alti useri pe alte siteuri:
Citez : "
Iti scriu o lista cu dezavantajele gevey.
- la update-uri trebuie sa ai grija sa faci IPSW cu Sn0wbreeze/redsn0w si dupa sa faci update-ul cu acel IPSW ( ca sa nu pierzi decodarea cu gevey ).
- de la ios 5 in sus, gevey-ul meu arata decat o linie de semnal pe ecran. O varianta ar fi ultrasn0w, dar pe 5.1.1, daca il instalez, nu imi mai ia semnal gevey-ul. Dar pe 5.0.1 mergea ultrasn0w bine si imi arata semnalul corect, dar atunci imi consuma telefonul 20% din baterie pe noapte ( fara restore nu l-am facut ).
- cand ii dai drumul la netul 3g, il pot apuca nebuniile si sa pice semnalul si trebuie sa ii faci iar configurarea ( decodarea ) - destul de rar, dar am patit-o fix cand era mai important sa am net.
- uneori primesc sms-uri ca am apeluri pierdute, chiar daca eu merge sa sun sau sa trimit sms-uri ( la ceilalti le zice ca am telefonul inchis ) - am patit-o de vreo 6 ori pana acum.
- aseara de exemplu, a trebuit sa tot scot si sa pun sim-ul la loc pentru ca pe ecran la telefon imi aparea,, Niciun sim '', din senin asta. Pana la urma, dupa ce am scos sim-ul de 5 ori si vreo 4 restart-uri si-a revenit telefonul.
"
Sursa :http://forum.softpedia.com/topic/880792-iphone-4-gevey-sau-nu/