| Geo_Geo_2000 a întrebat:

Care telefon este mai bun dintre Samsung a5 2017, Huawei p smart sau Huawei mate 10 lite?

Răspuns Câştigător
| NushCeSaFac a răspuns:

Toate 3 o sa faca asta. Poate P Smart putin mai greu pe medium. Daca zici ca vrei sa faca poze decente (desi toate fac poze mult mai mult decat decente) si sa ruleze bine cel mai bine ar fi sa iti iei Mate 10 Pro. E un telefon adaptat pentru sfarsitul 2017-2018 cu format 18.5:9, camera duala, senzor de amprenta si un procesor midrange foarte performant. Ar fi cea mai buna varianta.

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mate 10 lite

| M4RK a răspuns:

Recomand A5 2017, il am de 5 zile si are tot ce iti trebuie la un pret bun.

| XYZ02 a răspuns:

Deci P Smart iese din discutie de la inceput, nu prea se compara cu cele 2 A5 2017 si Mate 10 Lite.
Acum depinde mai mult de ce vrei, Mate 10 Lite este putin peste A5 la performanta, si are ecranul acela de 18:9.
A5 pe de alta parte are o camera mai buna(nici cea de la Mate 10 nu este proasta, dar A5 este putin peste) si ecram AMOLED.

| NushCeSaFac a răspuns:

Depinde ce vrei. Dar p smart-ul e exclus. Acum, daca vrei ecran si difuzoare bune, i-ati A5 2017, daca vrei camera si putere de procesare i-ati Mate 10 lite

| Geo_Geo_2000 explică (pentru NushCeSaFac):

Vreau sa mearga pubg mobile pe low-medium si sa faca poze decente.

| Geo_Geo_2000 explică (pentru NushCeSaFac):

Cred ca voiai sa zici Lite nu Pro

| NushCeSaFac a răspuns (pentru Geo_Geo_2000):

Da

| NushCeSaFac a răspuns (pentru Geo_Geo_2000):

Toate 3 o sa faca asta. Poate P Smart putin mai greu pe medium. Daca zici ca vrei sa faca poze decente (desi toate fac poze mult mai mult decat decente) si sa ruleze bine cel mai bine ar fi sa iti iei Mate 10 Pro. E un telefon adaptat pentru sfarsitul 2017-2018 cu format 18.5:9, camera duala, senzor de amprenta si un procesor midrange foarte performant. Ar fi cea mai buna varianta.

| Kjhiok68945 a răspuns:

Huawei mate 10 lite