| dimakamil123 a întrebat:

Cat costa un Samsung galaxy S4 sau s3 și cu ce e ai Bun decât un iphone

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S4, deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=2493%2C1101xy5150r%2C2141

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Salut.
Un S4 e in jur de 15-16 milioane acum pe eMag iar un S3 10-11.

Si in legatura cu ce e mai bun decat un iPhone. Pai numai S4 e mai bun ca un iPhone, S3 e putin mai slab cu tehnologia.

| user13579 a răspuns:

S3 se gaseste undeva la 800 de lei pe diverse site-uri, iar S4 se invarte pe la 1400 lei. Tot timpul verifica pe mai multe site-uri disponibilitatea si pretul.

Sunt mai bune decat un iPhone in masura in care iti place Android-ul. Este sistemul de operare cu cele mai multe aplicatii si posibilitati de costumizare, insa si cel mai expus la bug-uri si probleme de stabilitate. Un mare plus al Samsung-urilor ar fi bateria, daca dezactivezi o mare parte din functiile inutile si il folosesti normal (sa zicem vorbit 30 min, jucat 30 min, ascultat muzica 60 min, facut poze aprox 40 de cadre si utilizat net 30 minute), la sfarsitul zilei vei ramane cu 40-50% din baterie, in timp ce la iPhone nu se intampla asta.

Nu in ultimul rand, pretul este mult-mult mai atractiv decat la iPhone. Daca vrei sa iti iei Samsung, fa un efort si ia-ti S4, S3 e deja prea invechit. Despre iPhone, nu am avut de-a face, insa ceva mai jos de 5s nu cred ca merita, iar preturile sunt in continuare prea mari.