| Junior545 a întrebat:

Ce ati alege dintre telefoanele : Smartphone HUAWEI P9 Lite 2017 16GB DUAL SIM Black sau Smartphone HUAWEI P9 Lite Mini 16GB DUAL SIM Black. Motivati raspunsul! Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Ecranul prea sensibil? Am avut un huawey p8 lite, n-am avut husa sau folie, cred ca l-am scapat de sute de ori pe parcursul a vreo 3 ani si ecranul n-a avut nici macar o zgaraietura, si l-am scapat pe diverse suprafete, si in general huawey-urile de la p8 in sus sunt destul de rezistente, daca ii pui o husa si folie gorila glass 3-4, etc... nu se mai sparge in veci =)

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cu 16 gb de memorie din care o sa ai liberi 8 sau mai puțin...eu nu aș alege așa ceva. E o prostie sa iți dai banii pe un telefon cu nimic de memorie in zilele noastre.

| raMLesS a răspuns (pentru gelu1970):

Ai dreptate, dar poate sa-i bage card sd.

| gelu1970 a răspuns (pentru raMLesS):

Adevarat. Insa intre updates si aplicații, care 95% au nevoie de memoria dispozitivului, nu de sd, o să iși aducă aminte de prostia facuta. Adica de a cumpara un dispozitiv cu 16 gb in 2018.
Deci avantajele mini sd nu sunt așa de nemaipomenite.

| badriel a răspuns:

Pai eu as alege prima varianta(Smartphone HUAWEI P9 Lite 2017 16GB DUAL SIM Black) deoarece a doua varianta(Smartphone HUAWEI P9 Lite Mini 16GB DUAL SIM Black) scrie MINI ceea ce nu ar fi bun fiindca ar fi prea mic.Dar oricum eu nu as alege nici una, nici alta pentru ca huaweiurile nu sunt prea bune(se blocheaza, se strica rapid si ecranul este prea sensibil).
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!
La revedere!

| Junior545 explică (pentru badriel):

Da tu ce telefon ai?

| Junior545 explică (pentru raMLesS):

Ce telefon ai in prezent?

| raMLesS a răspuns (pentru Junior545):

Am un huawey p10 64 gb.
E destul de bun, nu am probleme cu el, il am insa de ceva timp dar isi face treaba foarte bine, bateria e foarte buna iar de camera nu mai zic. La banii pe care i-am dat pe el merita.

| badriel a răspuns (pentru Junior545):

Pai acum am un Allview, dar am avut si Huawei P9 Lite.

| raMLesS a răspuns (pentru badriel):

Ecranul prea sensibil? Am avut un huawey p8 lite, n-am avut husa sau folie, cred ca l-am scapat de sute de ori pe parcursul a vreo 3 ani si ecranul n-a avut nici macar o zgaraietura, si l-am scapat pe diverse suprafete, si in general huawey-urile de la p8 in sus sunt destul de rezistente, daca ii pui o husa si folie gorila glass 3-4, etc... nu se mai sparge in veci =)