| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna:" Payza/PayPal Email: " Si ce inseamna :" PayPal"?

Răspuns Câştigător
| VitalyDeMarco a răspuns:

Serviciul oferit de PayPal.com functioneaza ca un cont bancar, singura diferenta este ca printr-un cont Paypal totul se realizeaza electronic, din fata calculatorului, prin intermediul unei conexiuni la Internet. Un utilizator care isi deschide un cont Paypal si il poate "incarca" cu o anumita valoare, pentru acest lucru folosindu-se de un card bancar compatibil cu platile online. Banii vor fi retrasi din contul traditional si mutati in cel electronic. Este important de stiut ca aceasta operatiune nu presupune nici o extrataxa, transferul banilor fiind in sine o plata online, bancile din intreaga lume avand comision 0. Folosirea platilor pe site-uri web din contul PayPal reduc la minimum posibilitatea fraudelor in defavoarea utilizatorului.

SI Payza :

Ce pot face cu ajutorul unui cont Payza?

1 Poti trimite sau primi bani de la alt membru. Banii sunt trimisi instantaneu si amandoua partile vor primi un email de confirmare a platii. De asemenea majoritatea firmelor online platesc prin AlertPay sau PayPal.

2 Poti trimite bani altei persoane care nu este membru. Persoana respectiva va primi un email informand-o ca trebuie sa primeasca banii prin Payza, trebuind sa se inregistreze gratuit la acest serviciu si sa retraga banii.

3 Poti plati pentru produse sau servicii online. Odata ce ai dat comanda pe un site de cumparaturi online, vei fi transferat automat la serverul securizat Payza pentru a confirma plata comenzii. Plata se face instantaneu si amandoua partile vor primi un email de confirmare.

Deschiderea unui cont este absolut gratuita. Taxele sunt aplicate numai la primirea banilor în cont sau la transferul pe card.

Cu placere!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Paypal este mult folosit pe ebay unde mai oate tranzactiile se fac prin paypall.De ceva ani ofera si credit card.Dar acum nu stiu daca asa oricui, dar mie mi se ofera mai odata la citeva luni.Probabil trebuie sa ai ceva o a ctivitate ceva sa te vada cine esti chestii de genul asta.Plus de asta ca ei au aces si la banca ta asta daca vinzi ceva.Deci asa cum spunea Vitaly pe aici nu iti poate trage nimeni teapa daca cumperi sau vinzi ceva prin paypall.Practic nu are cum sa iti traga cinmeva teapa doar daca nu reclami tu.Deci foloseste cu incredere si cauta sa fii cit mai cinstit ca nu e de joaca. Daca faci ceva magarii poti avea probleme f mari.Restu de explicatii leai primit de la Vitaly, chair mai mult decit ai nevoie.