| rap123 a întrebat:

Ce jocuri hd merg pe Huawei Ascend G330?
ex:Nfs Most Wanted.
Si mai vreau sa stiu daca e bun telefonul si daca are lag in jocuri?

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut.
NU prea stiu cate jocuri HD poate sa duca, avand in vedere ca telefonul nu este HD.
La pretul lui de 500Ron ai putea spune ca faci o afacere buna, dar eu prefer sa mai strang 200ron si sa imi iau Optimus Black, sau 300 si sa imi iau Optimus L7.
Telefonul are un proceosor cam prost, si GPU-ul este si mai praf.
O sa poti juca jocuri gen Temple Run si cu mult noroc si Temple Run 2. Dar nu ai cum sa rulezi jocuri HD - Parerea mea!
Succes

| rap123 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Pai... ce diferenta e intre Lg optimus l7 si Huawei ascend g330 ca nu inteleg amandoua au rezolutie 480x800, amandoua au 1 ghz, amandoua au ram 512 ce diferenta e? Am vazut videoclipuri cu Huawei ascend g300 fratele lui g330 si mergea nfs most wanted.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru rap123):

Da, eu prefer sa imi iau Optimus L7 nu pentru jocuri - Nu am zis ca este mai bun la jocuri. Mai bun la jocuri este Optimus Black, care este cu 100ron mai ieftin ca L7. Are procesor mai bun si placa video mai buna.
Am zis ca imi iau Lg Optimus L7 pentru ca imi place mai mult! Arata muuuult mai bine, este mult mai subtire, mai usor *desi este mai mare*, are ecran mult mai bun si mai mare, internet mai rapid, bluetooth mai bun si baterie mai buna.
Nu iti recomand sa iti iei G300, am auzit numai chestii rele despre el! Ori ca are bateria extrem de proasta, ori alte lucruri pe care nu mi le amintesc happy

| Shobo91 a răspuns:

Fa-ti cont in google play si gasesti acolo toate jocurile compatibile cu modelul tau, este singura metoda prin care poti descarca jocuri sigur si fara probleme de software! Bafta!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Shobo91):

Salut! Omu' nu si-a luat telefonul. Daca si-l luase, atunci nu mai intreba daca telefonul are lag in jocuri sau daca este bun, pentru ca | cred ca se prindea si el.
Daca nu are telefonul, nu are cum sa stie ce jocuri ii merg de pe googleplay!