| facebook01 a întrebat:

Ce parere aveti de smartphonurile chinezesti-thailandeze, rezista, sau sunt bune?

20 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Producatorii chinezi de telefoane sunt la fel de buni ca toti ceilalti. Me refer la cei originali. Se impun pe piata cu aceleai telefoane la fel de performante dar mai ieftine.
Uite site-ul ZTE:
http://wwwen.zte.com.cn/en/
si uite telefoanele produse de ei:
http://www.ztedevices.com/product/mobile_phone/

Astia sunt producatorii chinezi, originali de telefoane si IT:
BBK
CECT
Haier
Huawei
Lenovo
Meizu
OPPO Digital
Sagetel formerly Ningbo Bird
TCL Corporation
Xiaomi Tech
ZTE

| Anonim0100 a răspuns:

Omule, unde crezi ca se asambleaza iphone? Iti sic eu in, China si iphone nu este bun? Da sunt bune mai gasesti Samsung : Koreea, China!

| facebook01 explică (pentru Anonim0100):

Deci amrca ZTE e buna? big grin

| Anonim0100 a răspuns (pentru facebook01):

Da, este foarta buna au scos acum ZTE GRAND X parca are procesor de la Intel este superb. da ZTE este o firma buna pret/calitate in spre foarte buna.

| facebook01 explică (pentru Anonim0100):

Dar despre Zte Blade 3 ce zici?

| facebook01 explică (pentru Anonim0100):

Merita cumparat, fuctioaeaza destul de bine? big grin

| Anonim0100 a răspuns (pentru facebook01):

E bun, arata bine. pret calitate, este decent!

| Anonim0100 a răspuns (pentru facebook01):

Da, merita, ruleaza android 4.1 e superb!

| EuAli a răspuns:

Daca are specificatii bune si un pret de asemenea, de ce nu?
Doar nu bati cuie cu ele happy

| facebook01 explică (pentru EuAli):

Multumesc, unii zic ca nu e buna marca ZTE, pentru ca e din China si e praf big grin

| EuAli a răspuns (pentru facebook01):

Dar telefoanele "romanesti" de la Allview, evolio, etc. de unde crezi ca sunt? happy
Daca au specificatii bune, de ce sa nu cumperi?

| Melymonade a răspuns:

Nu prea am încredere... Poți să mai iei și țeapă

| tracicus a răspuns:

Rezista, dar merg greu

| WhiteLore a răspuns:

Decat deloc laughing

| AnastasescuF a răspuns:

Normal ca nu rezista

| Roxxanaaaa a răspuns:

Cred ca sunt bunicele. Rezista cam jumatate de an dar mai bine ti-ai lua ceva fabricat in alte tarii mai bune sau daca nu iti permiti cumpara`ti ceva de la noi, din Romania mai bun.
Sper ca te-am ajutat.

| 01Snake a răspuns:

Mai bine iti iei un 1100

| dyanagabryela a răspuns:

Pai daca sunt fake-uri normal ca nu rezista. Sunt doar ca sa te dai mare nu ca sa le si folosesti. Cumpara originale.happy

| facebook01 explică (pentru dyanagabryela):

Eu nu ziceam de fake-uri eu ziceam de telefoane, fabricate acolo, marca originala, cum ar fi amrca ZTE?

| dyanagabryela a răspuns:

Alaughing or fi bune atunci. Nu stiu, nu ma pricep foarte mult la asa ceva, si cum adica daca rezista?! pai daca vrei sa spargi nuci cu ele nu prea rezista, sau nu incerca sa le scapi pe gresie ca nu rezistalaughing (ca durabilitate de functionare ar trebui sa nu creeze probleme cativa aniwinking )