| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre Xiaomi Redmi 5A, 16GB, 4G, Dual SIM? ( ma refer la persoanele care au achiziționat unul, sunt ok, se merită unul?)
Mulțumesc anticipat! laughing)

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Eu personal, ca utilizator de telefon XIaomi (Redmi 4X) nu-ti sugerez deloc telefonul.Adica da Xiaomi fac telefoane foarte bune la un pret foarte bun, nu zic nu, dar mai pui 100 lei si iti iei de ex Redmi 4X, care este mult mai bun fata de un Redmi 5A, care nici amprenta nu are, dar oricum fda tu o comparatie daca vrei sa te convingi

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Diferențe dintre 5a și 4x(alea care mă interesează)xd :
5a : Memorie interna: 16 GB
Memorie RAM: 2 GB
Slot card: MicroSD (pana la 32 GB)
4x :Memorie interna: 32 GB
Memorie RAM: 3 GB
Slot card: MicroSD (pana la 256 GB) :.(((
5a; Quad-Core
4x; Octa-Core;(((
5a; 3000 mAh
4x; 4100 mAh
5a; Senzori: Accelerometru; Proximitate
4x; Senzori:Accelerometru; IR; Proximitate; Giroscop; Busola; Lumina ambientala; Amprenta ( acum îs sad măi...)
ÎN SCHIMB 5a are Android 7.1 pe cand 4x are Android 6.0 (macar asta e oke)xddd
oke, acum văd diferențele dar, pewfff, unele chestii chiar nu mă interesează, cum ar fi amprenta, vreau sa fie un tel bun cu multa memorie si sa-l și țină bateria destul și, mna nu vreau sa bag banii într-un telefon waw deocamdata ci vreau sa îmi satisfacă *nevoile* (alea de le-am zis mai sus) și efectiv să nu fie peste 500 lei deoarece, cum am mai spus, nu vreau ceva waw deocamdată.
Dacă ai vreo idee de un tel de genu plz m-ar ajuta orice opinie.
Mulțumesc pentru răspuns și părere! laughing))

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a mintit ca Redmi 4X are Android 6.0?! happy Are Android 7.1 bazat pea cea mai noua versiune de miui, adica MIUI 10.Ca sa nu mai zic de modderi de la Redmi 4X care fac disponibile cele mai noi versiuni de ANdroid pentru el.Adica eu deja pot sa ulez Android 9.0, pe cand la Redmi 5A nu stiu daca s-au chinuit macar pentru un Android 8.1...
Si pentru 100 lei amarati ai vazut si tu cate primesti in plus...si tot mid range ramane, adica nu-i ceva WoW, dar tot are mai multe avantaje decat 5A

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Pfew, băi