| Anonimaaaa81839494 a întrebat:

Ce sa îmi iau? Iphone 7 sau Samsung s8?
Va rog vreau sa îmi iau un telefon și nu mă decid dintre astea doua. Dacă vreți puteți sa îmi spuneți și avantajele sau dezavantajele

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Un criteriu bun de alegere este: ofera producatorul echipamentului actualizari de securitate? In cazul iPhone e clar ca da, le ofera Apple pentru ca ei au facut telefonul. In cazul Samsung (care a facut telefonul) trebuie sa afli care este politica lor fata de update-urile de securitate publicate lunar de Google (care a facut Android).

| CentyLox a răspuns:

Daca pana acum ai lucrat pe iphone cumpara iphone
Daca ai avut Samsung/andtoid merita Android

| Robert150103 a răspuns:

Daca preferi IOS arunci mergi pe iPhone. Daca preferi Android sau vrei sa vezi cum e Android scoate s8 si baga Google Pixel 2/XL. Bate iPhone-urile si la performante si la camera. Cel mai bun telefon din momentul actual.

| Caniele a răspuns:

IPhone 7: Sistem de operare mai bun
Samsung S8: Componente mai performante dar Android e mai slab fata de iOS.

| Robert150103 a răspuns (pentru Caniele):

Android-ul poate merge mai bine ca IOS-ul daca ai telefonul potrivit. IOS 12 nici nu se poate compara cu Android p 9.0. Pe Google Pixel/XL, Google Pixel 2/XL merge excelent de bine. Folosesc Google Pixel si aplicatiile se pornesc intr-un sfert de secunda.

| Caniele a răspuns (pentru Robert150103):

Totusi,sa nu comparam Google Pixel/Pixel 2 cu S8, el a zic clar ca vrea s8, pentru unii oameni, spre exemplu eu, google pixel/pixel 2 e un telefon cu un design iritant.