| Sifft_Bogdan_1974 a întrebat:

Ce setari trebuie sa fac la un telefon ASUS ZenFone Max pentru a putea folosi un bat selfie stick pentru a face fotografii?

4 răspunsuri:
| viktorm89 a răspuns:

Ai conectat bățul prin Bluetooth? După ce vei asocia dispozitivul, butonul de declanșare de pe băț ar trebuie să funcționeze.

| Sifft_Bogdan_1974 explică (pentru viktorm89):

Batul are jack de 3, 5. nu are cum sa mearga prin bluetooth. Totusi, am incercat, desi cred ca raspunsul tau... e la misto.

| viktorm89 a răspuns:

Sunt stickuri cu audio jack și stickuri cu bluetooth integrat.

In cazul unuia cu jack audio, lucrurile sunt foarte simple, introduci mufa și ar trebui să funcționeze declanșarea camerei din buton. Probabil există o incompatibilitate între dispozitive, nu toate aparatele au aceeași configurație pentru acea intrare. Ai testat stickul și cu vreun alt tip de telefon pentru a exclude vreun defect?

| Sifft_Bogdan_1974 explică:

Da. Am folosit articolul pe un Samsung s4 mini. Si merge imediat după ce introduc mailul in telefon.