| Narcis2007 a întrebat:

Cine si-a instalat cyanogenmod pe telefon?
am un LG g2 si as vrea sa stiu daca se merita

7 răspunsuri:
| adrianbestboy98 a răspuns:

Nu se merita, l-am avut si eu si mi-a ingreunat telefonul(desi e un quad core)

| Narcis2007 explică (pentru adrianbestboy98):

E ciudat...peste tot am auzit ca e mult mai rapid decat androidul stock...ai pus o versiune nightly pe el sau una stabila?

| adrianbestboy98 a răspuns (pentru Narcis2007):

Ambele,si merg la fel de prost sincer iti recomand androidu lui original e configurat in asa fel incat sa mearga si cu ce are in interior, mai am un prieten caruia nu ii mai pornea telefonul

| hp8510p a răspuns (pentru Narcis2007):

Am pus eu pe un S3...este mult mai rapid, 0 lag, bateria tine mai mult, poti sa il personalizezi mai mult, RAM-ul nu mai este folosit aiurea.Am pus o versiune nightly pe el si nu am avut probleme. Daca faci totul corect nu o sa ai probleme de genul bootloops si brickuri.Dar e destul de usor de facut

| Narcis2007 explică (pentru adrianbestboy98):

Telefonul e cumva Nexus?

| adrianbestboy98 a răspuns (pentru Narcis2007):

Nu

| LenoreVoldaren a răspuns:

N-are rost să-ți pui. Pe lângă că nu este versiunea oficială de Android ci doar un custom rom, poate să-ți strice telefonul. Poate să ți-l facă să se miște mai greu, să nu se mai deschidă, multe chestii la mijloc. Ei bine asta numai în cazut în care vrei să-ți pui un Android prea mare pe telefon. Dar dacă este un Android bun, pe care telefonul îl suportă, poți să-ți pui, dar eu n-aș face-o.