| GeorgiAna_8941 a întrebat:

Cum imi adaug o retea wi.fi la telefon? am router dar telefonul nu gaseste reteaua. am LG gt 540.

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Va trebui sa chemati operatorul de internet pe care v-ati abonat, se pricepe ca specialist in IT ca asistenta IT!

| DDCC a răspuns:

Ce model de router ai? Placa de rețea a computer-ului îți detectează router-ul? Ai activate/bifate opțiunile de la Security
Enable Wireless Router Radio
Enable SSID Broadcast
din meniul router-ului? Ai încercat să-i dai reboot la router?

| vatco a răspuns:

Activezi wifi din zona notificari apoi intri in wifi app... dupa ce iti detecteaza reteaua ii dai connect.

| GeorgiAna_8941 explică (pentru vatco):

Nu imi detecteaza reteaua!

| vatco a răspuns (pentru GeorgiAna_8941):

Ai incercat sa te conectezi la o alta retea wifi? routerul este wifi sau esti conectata prin cablu la pc.