| Valyasdfg a întrebat:

Daca in timp ce se incarca telefonul tu îl utilizezi, și făcând asta des, poate duce la forțarea încărcătorului și nu mai are putere să încarce? Poate afecta și bateria?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa se duca?

| Valyasdfg explică (pentru anonim_4396):

Adică tu umbli pe el când e la încărcat, la asta m-am referit... îl poți forța? Să nu mai aibă putere să încarce încărcătorul? Ăla ce.l bagi in priza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Nu fortezi nimic. Si nu te lua dupa restul. Procesorul are throttling, isi limiteaza viteza cand telefonul este incalzit. Nu se intampla nimic nici la baterie, doar ca in acel moment al incarcarii este micsorata viteza.

| iDarkness a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand isi limiteaza viteza ce inseamna ma desteptule?rolling on the floor)))) nu inseamna ca merge mai greu? Faceti ca asta dar dupa cateva saptamani maxim o luna va vad cautand baterie planfandu-va ca sare de la 90 la 30 in 5 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WOW, eu utilizez telefonul la maxim CAND se incarca bateria, cu intentia de a prelungi perioada dupa care trebuie sa incarc din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu forțează încărcătorul și nici puterea lui de încărcare nu scade, dacă observi că se încarcă greu e din cauza uzurii bateriei.

| iDarkness a răspuns:

Da, pate cauza suprasolicatarea si supraincalzirea bateriei, fapt care va face telefonul sa frameze (sa mearga greu) si dupa un timp bateria v-a ceda. Incarcatorul nu are prea mult de suferit dar bateria fi sigur ca da.

| Valyasdfg explică (pentru iDarkness):

Deci s.o *** bateria...

| Treaem24 a răspuns:

Mie din cauza asta mia sărit bateria din telefon s-a umflat si a sărut din telefon cu tel in mana

| TitoJacksana a răspuns:

Bineînțeles ca da, iti faci bateria praf, am avut vreo 3 telefoane folosite asa, s-au facut toate praf!

| Romaniamafia a răspuns:

Incarcatorul nu o sa se strice, insa acumulatorul da, se va incalzii si dupa o perioada o sa fie inutilizabil.

| Sami4041 a răspuns:

In principiu nu dar bateria se duce după câțiva ani de încarcare și descărcare

| Badea_Adrian_1982 a răspuns:

Daca telefonul e la încărcat, iar tu stai pe el nu e neapărat să se strice bateria. Depinde de ce aplicații folosești. Daca stai pe wapp sau sa suni nu se strică, dar daca te joci dă. Iar încărcătorul se strică...îți zic din proprie experiență.