| sergiuboanta a întrebat:

Salut, am si eu o nelamurire, sa incep.

Am un Samsung Galaxy S5, care totul mergea struna, telefonul are un unic proprietar, adica eu, bun, dupa asta. a mers a mers a mers, s-a rupt acel capacel de jos care acopera usb-ul incarcatorului, a cazut, l-am pierdut, incetul cu incetul, telefonul nu stiu acum, am instalat diferite jocuri pe el, am intrat pe diferite site-uri de downloadat muzica, si la un moment dat, bateria a inceput sa nu se mai incarce cu telefonul pornit, se incarca cand telefonul era oprit, doar atunci, bateria incepuse sa nu mai tina asa de mult dupa un timp, iar acum, dupa cateva luni de la problema asta, nu mai se deschide, sau se deschide, si se inchide, in ultima ora nu se mai incarca de loc, nu mai porneste, absolut nimic, dau funda cine ma poate ajuta, va rog mult, niste idei ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| SuciuFlo a răspuns:

Placa de baza s-a dus

7 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Mai in scurt l-ai stricat prin descarcarea acestor muzici de pe site-uri si sigur erau niste virusi, jocurile de unde le-ai luat?, posibil ca placa de baza a murit.

| sergiuboanta explică (pentru VladyXR):

Pai, jocurile de pe google play, muzica de pe diferite site-uri, faza e ca. azi a inceput sa faca asa, pe la vreo 3. Si azi o murit cu totul. nu mai porneste, nu mai face nici pe dracu.

| sergiuboanta explică:

Deci, a pornit, l-am pornit, dintr-o incercare, si imi scria ca se trece pe o platforma superioara sau ceva de genul, dupa s-a inchis, acum nu mai porneste...

| sergiuboanta explică:

Si daca reusesc sa reformatez telefonul (ca in fabrica) rezolv ceva?

| SuciuFlo a răspuns (pentru sergiuboanta):

Ca sa dai resetare la setarile din fabrica trebuie sa aprinzi telefonul

| sergiuboanta explică (pentru SuciuFlo):

Deci, se aprinde, dar daca-i scoti de multe ori bateria, si o pui la loc, il pornesti si il inchizi etc, nu mai porneste, adica merge pana la un moment dat, se face ecranul negru luminos si aia e, dupa care nici nu mai porneste. asta se intampla si cand era in functionare. se facea negru luminos.