| AureliusTPU a întrebat:

Daca pe placa de baza s-au rupt pinii la baterie (pinii de pe placa de baza sau rupt) telefonul e s9plus,se pot lipi la un service gsm? Cine stie sigur va rog sa raspunda.

Răspuns Câştigător
| nicu991 a răspuns:

Normal ca se pot lipi. Cine are statie de lipit si microscop o poate face in maxim 15 minute cu tot cu dezasamblat telefonul.

| AureliusTPU explică (pentru nicu991):

Merci,dar ai idee si de pret?

| nicu991 a răspuns (pentru AureliusTPU):

Asta chiar nu am idee sa-ti zic. Banuiesc ca mai mult de 100 lei n-are cum sa fie. Singurul impediment ar fi sa nu aiba electronistul respectiv mufa aceea pe stoc si sa trebuiasca s-o comande international.

| nicu991 a răspuns (pentru nicu991):

Mufa arata ca aceasta? https://www.mobilesentrix.com/......s9-s9-plus

| AureliusTPU explică (pentru nicu991):

Este cea care vine prinsa de baterie, e pe placa de baza, cum scoti bateria jumatate din pini sunt rupti

| nicu991 a răspuns (pentru AureliusTPU):

Stiu despre ce e vorba, e posibil sa fie preluata de pe alta placa de baza defecta, chiar daca nu e fix modelul tau. De obicei cam asa arata la majoritatea telefoanelor mufa respectiva.

| AureliusTPU explică (pentru nicu991):

Mufa nu e mare cu multi pini.Totalul de pini este de 8.

12 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Parcă ai mai întrebat de vreo zece ori.
În teorie se poate.
În practică... puține rezultate. Depinde cât de distrusă e placa.
Vrei un 9+?
Am unul ce a fost folosit un an.
E impecabil. Eu nu sunt de Samsung.
Dacă te interesează îmi spui. Acum e în cutie.

| AureliusTPU explică (pentru gelu1970):

Cat e?

| AureliusTPU explică (pentru gelu1970):

Intreb ca vreau neaparat sa il fac chiar daca am pc si un telefon nou

| gelu1970 a răspuns (pentru AureliusTPU):

Bună.
200€. L-am vândut următoarea zi după ce ți-am răspuns.
De aceea nu am mai scris.
Sorry.

| AureliusTPU explică (pentru gelu1970):

Ok,merci