| Georg13 a întrebat:

De aproximativ o saptamana telefonul incepe sa imi dea eroare la cardul SD. Se intampla de mai multe ori pe zi sa nu il citeasca si tot singur isi revine. Astazi mai nou nu mi-a citit nici cartela sim. Am fost nevoie sa il inchid, sa scot cartela si sa o pun la loc, ca mai apoi sa imi mearga. Ce pot face? E de la telefon sau de la cartela/card?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate i cardul din el, o fii prea plin, si vezi fara card tot la fel face?

| Georg13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este nici pe jumatate plin..Am cardul de cateva luni, si de abia acum imi face probleme

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Georg13):

Atunci inseamnă ca are telefonul ceva, e defect, mergi cu el la reparat.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man trebuie sa vezi unde e problema
inceara cu alt card. daca tot face la fel, stii ca telefonul e problema si ca trebuie sal trimiti la servis. daca nu face cu alt card, inseamna ca e probleme cu cardul. fa-ti bakup si ia unul nou care sa nu faca probleme.

| Georg13 explică (pentru alexandru0sorin):

Am inteles ca daca ii faci backup telefonului pierzi garantia, iar al meu e in garantie inca.