| Lostintheimmensity a întrebat:

Am şi eu o problema cu cardul meu de memorie de la telefon. Am un Alcatel One Touch 911 (ştiu că nu e cel mai bun telefon) şi îl am de câteva luni însă de vreo săptămână îmi tot face probleme cardul de memorie, se blochează şi mi se stinge telefonul de 13132 de ori, iar când se aprinde să-mi citească din nou cardul se stinge iar. Când intru in poze se încarcă mai greu şi durează mult. Chestia e că tot ce are legătură cu cardul de memorie creează probleme şi duce de cele mai multe ori la stingerea telefonului. Am băgat şi un alt card de memorie însă pe acela la citit. Ar trebui să îmi schimb cardul?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

- Nu mai rade de propriul tau telefon.
Sunt altele de 10 ori mai proaste.
- Incearca intai sa-l formatezi.
Daca poti sa-l formatezi cu telefonul ar fi si mai bine. Te duci din meniu pe card si ar tebui la "optiuni " sa si posibilitatea de a formata cardul.
Daca nu, la calculator.
- Daca face la fel (nu ar trebui), trebuie sa-l schimbi.