| Nikcoletta a întrebat:

De câteva zile incerc să sun un prieten și mereu sună ocupat si se oprește ca și cum îmi respinge.
De ce se întâmplă acest lucru?
Credeți că m-a adăugat la apeluri respinse?
Sau numărul nu mai e valabil? E posibil să fi rupt cartela?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă numărul nu ar mai fi fost valabil, atunci ai fi primit un mesaj de genul "Numărul apelat nu este conectat" dar când sună odată sau de două ori ocupat apoi se oprește, asta înseamnă mai mult ca sigur că te-a blocat sau are telefonul închis.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca nu iti mai este prieten.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna l cu numar ascuns.

| Nemessys a răspuns:

Suna l de pe alt număr și testează.

| AlexValentinn a răspuns:

Suna-l cu nr privat, iar daca tot ocupat iti da inseamna ca nu te-a blocat, e problema de la el. Daca suni cu nr privat si merge sa suni, inseamna ca te-a blocat.

| Nikcoletta explică (pentru AlexValentinn):

Am sunat de pe alt număr și tot ocupat suna, un prieten mi-a spus despre el ca si-a luat un telefon nou

| Kajun a răspuns:

Suna l cu număr privat, dacă sună înseamnă că te-a adăugat la apeluri respinse. Daca nu, poate are probleme semnalul.

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Cu siguranta este din cauza semnalului