| tudor417 a întrebat:

De ce pe siteturi, pretul telefonului e asa de diferit? Adica acelasi model e.De exemplu: pe Nokia Marea Britanie un telefon costa 350 de euro cu trecerea de moneda(aprox.). Pe Nokia Spania costa 450 iar pe Nokia Romania 400? Adica acelasi model, culoare.etc Mersi + Funa happy

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

TVA diferit, adaos comercial diferit etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Deci eu daca il iau din Nokia Spania platesc 100 euro tva bonus adica 400 lei? Oare?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

TU ai citit tot răspunsul? Nu e vorba doar despre TVA, ci și despre adaosul comercial pe care și-l calculează fiecare vânzător în funcție de piața căreia i se adresează.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Bine,bine calmeaza-te happy Am inteles 400 lei adaoes comercial, mersi si poftim FUNDA! big grin