| SkenWell a întrebat:

De la o vreme camera de la telefon nu mai focalizează cea de pe spate. E de la Android? Camera nu este spartă sau ceva.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Gemuletul aparator al camerei sau insusi lentila este murdara sau zgaraiata.
Sterge-l cu un betisor cu vata inmuiata in spirt sanitar si stoarsa.
Daca nu-si revine, atunci trebuie curatat si interiorul. In caz ca poti demonta capacul din spate, curata-l tu, cum am descris mai sus, inclusivlentila camerei. Daca nu, du-l la un service sa-l curete.

| SkenWell explică (pentru Bula):

I-am dat pe focalizare manuală și degeaba

| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Da pe CURATIRE manuala!