| anonim_4396 a întrebat:

Deci am pe telefon memorie libera interna peste 2 gb, iar pe card 600mb si orice aplicatie incerc sa instalez zice ca nu exista spatiu pe dispozitiv. Ce sa fac? Am dat odata restart la telefon si a mers, dar acum nu mai merge...

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pai problema asta e pe un S3 neo.

| infires a răspuns:

Am si eu problema asta...procedez in doua feluri:
1. Il resetez (nu restart, ci resetare la setarile din fabrica) - cert e ca asta e cam temporar, cel putin la mine. Daca faci asta, scoate si cardul de memorie ca sa nu ti-l formateze.
2. Dezinstalez Setarile Google (aia ocupa la greu) - dezavantajul aici e ca nu poti folosi youtube, cel putin eu nu pot, nu stiu daca se aplica si la tine, dar, in orice caz, poti intra pe youtube de pe browser deci nu-i nicio pierdere.
Succes!

| ChiarEu2 a răspuns:

Ce telefon ai? Am mai intalnit astfel de probleme.

| Bătăiosu_Adelin_1996 a răspuns:

Nu conteaza asta, la setari/aplicatii/descarcate, iti apare acolo o memorie, trebuie sa ai cel putin vreo 200-100 mb liberi, asa mi-a facut si mie, am avut card de 2 era gol si nu mergea sa instalez nimic si la fel imi arata ca nu am spatiu pe dispozitiv, ar trebui sa-ti mearga sigur daca stergi ceva pe acolo, eu am sters fb.

| RobertMoon a răspuns (pentru Bătăiosu_Adelin_1996):

Am sters multe chestii mai am decat 2-3 aplicatii si memorie multawinking