| gab0ru a întrebat:

Detin un telefon Sony experia j dar am uitat modelul de deblocare iar acum l.am blocat. care este combinatia de taste pentru reset?

5 răspunsuri:
| gab0ru explică (pentru LTAA):

Combinatia de taste care intra in recovery fiind?

| LTAA a răspuns (pentru gab0ru):

Atat de greu sa intri la unul dintre rezultate?
http://youtu.be/O8PnaNDKPp0?t=56s

| gab0ru explică (pentru LTAA):

Daca telefonul meu este blocat cum sa intru in meniul telefonului? Wtf. Am nevoie de contul google dar nu il stiu. Am nevoie de combinatia de taste pentru a intra in recovery. Power buton + tasta volum + tasta acasa nu merge.

| LTAA a răspuns (pentru gab0ru):

Ori nu stii engleza, ori nu stii cum sa dai click pe un link amarat, ori n-ai rabdare. Ori o faci la caterinca.

1. Opresti telefonul: Apesi lung butonul Power si in meniul ce iti apare selectezi Oprire.
2. Apasa lung butoanele POWER si VOLUME UP, pentru cateva secunde.
3. Telefonul va vibra si un meniu pixelat iti va aparea.
4. Foloseste VOLUME UP sau DOWN pentru a ajunge la "Restore Factory Settings si apasa scurt Power pentru a selecta.
5. Confirma.
6. Telefonul va incepe sa se resteze singur.

Daca dadeai click pe al doilea link (pe care l-am creat special ca sa te duca la sec. 0:56), ar fi fost de ajuns. Acum am stat un sfert de ora in plus sa iti traduc ce spunea in videoclip la secunda respectiva.