| anonim_4396 a întrebat:

Este diferenta mare intre 2 GB ram si 3 GB ram pe un smartphone?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Androidul (nu ma refer la Windows si iOS) este un sistem de operare caruia nu-i trebuie multa memorie. In acest context orice Gb de RAM este mai mult decat necesarul. De exemplu eu am 1Gb si merge foarte bine telefonul. Daca as avea 2 Gb ar fi super dar oricum nu pot deschide si folosi mai multe aplicatii o data.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu. Nu vei simti mare diferenta, doar daca ruleaza multe aplicatii mari deodata.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Paul_Andrei_2000_dRi9 a răspuns:

La 2 gb se vor folosi doar in jur de 1, 5 gb pentru ca 500 mb sunt pastrati de telefon, la fel si la 3 gb ram, doar 2, 5 sunt folositi... la 2, 5 gb ram telefonul poate reda mai mult in materie de... nu stiu mai tot ce se poate reda