| JetBlueJet a întrebat:

FUNDA >-Vreau sa bag niste euro credit intr-un joc. tongue Si imi arata ceva gen: 3.71€+TVA (TVA-ul e inclus in pret nu? ) Si cat ar costa o cartela cu 4€ credit?

Răspuns Câştigător
| Darky142 a răspuns:

Da tva e inclus in pret in jur de 20 de lei costa cartela
happy

| JetBlueJet explică (pentru Darky142):

Merci multwinking Iti dau funda

| darrio2007 a răspuns (pentru Darky142):

Inclus pe drk.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

3.71+TVA.Asa scrie.3.71+0.74 TVA = 4.45 euro.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă preţul este "3.71€ +TVA", înseamnă că TVA-ul NU este inclus în acei 3.71€!
La 3.71€ se adaugă TVA de 20 %, per total te costă în jur de 20, 20 lei/RON :
http://www.cursbnr.ro/convertor-valutar

Dacă TVA-ul era inclus în preţ, atunci ar fi spus că preţul este "3.71€ ( TVA inclus )"!

Cartela cu 4€ credit costă în jur de 20-22 lei.

Toate cele bune!

| JetBlueJet explică (pentru bursuc001):

Oh... Acum regret ca am dat funda sad Multumesc

| bursuc001 a răspuns (pentru JetBlueJet):

Cu plăcere happy

Nu-i problemă de fundă; NU răspund pentru funde!
Şi, oricum, am DESTULE ( peste 9000 ) şi NU am ce face cu ele laughing

O zi frumoasă!

| 6684464 a răspuns:

Da.
Si... 1€ = 6Lei sau in jur de 6 Lei, depinde de unde cumperi creditul.

Răspuns utilizator avertizat