| imbauser a întrebat:

Hai TPU quat-core sau dual-core care e mai bun ma refer la telefoane quat-core sau dual-core

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Quad = 4, Dual = 2, Single = 1
Telefoanele Quad-Core sunt de 2 ori mai bune decat cele Dual-Core, si de 4 ori mai bune decat cele Single-Core!
Si la telefoane, QUAD-CORE Este cea mai avansata tehnologie valabila acum! Sper ca te-am ajutat!

| AndreiuuMrrr a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Daca nu ma insel, exista un telefon Huawei cu procesor Octo-Core :]

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru AndreiuuMrrr):

Salut - Pai... EXISTA sau O SA APARA? big grin

10 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Quad-core inseamna procesoare cu 4 "inimi" si dual-core inseamna cu 2 deci automat alea cu 4 sunt mai performante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Quad-core, logic!

| MaxKiller911 a răspuns:

In primul rand de scrie quad core, si acestea sunt cele mai bune

dual core = 2 nuclee
quad core = 4 nuclee

| aly300 a răspuns:

Ceva logic ca quad-core dar la un telefon contează si placa de baza si placa video(GPU)

| AnnaDllk a răspuns:

Quat-core este mai bun! parerea mea!

| ThEsAvAnT a răspuns:

Ba oameni buni ce aveti dual core ma cu 2 nuclee da voi credeti ce vreti

| andreiutzu56 a răspuns:

Dupa mine quat-core(il am pe tel e foarte bun)