| viataeopoveste a întrebat:

Hei am o problema acum 2 luni am facut un abonament la cosmote de 8, 8 euro luna aceasta nu mi-sau scazu din sms-uri (adica nu imi afisa cate mai am indiferent cate trimiteam ramaneau tot 1000 ) aseara i-sa activat extraoptiunea factura era normala de 57 lei iar eu trimisesem peste 1000 de smsuri in plus si acum am 14, 87 euro cost aditional. Mergem sa il nchid? tinand cont ca am luat un telefon?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti sigur ca acele sms nu erau doar in retea si tu trimiteai in alte retele?

daca vrei sa iti inchizi contractul trebuie sa platesti in avans lunile ramase

| zuzualina a răspuns:

Daca ai luat un telefon la prelungire de abonament nu cred ca il poti inchide...

| dannytama a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la cosmote si sa le explici care e problema, sa le spui ca nu iti arata cu exactitate cat caonsumi si nu ai cum sa stii sa te limitezi. Pe de alta parte va fi nevoie cel mai probabil sa platesti acel cost suplimentar. Nu cred ca trebuie sa anulezi contractul deoarece problema se poate rezolva la sediu.

| viataeopoveste explică (pentru dannytama):

Da dar idea e ca nu imi plac asa'zisele benefici de la abonament si consider ca era mult mai buna o cartela.Eu am facut abonamentul doar pentru a lua acel telefon si este pe 2 ani