| Anonim55452 a întrebat:

Hei! As vrea sa-mi iau iphone 5/5s si nu stiu daca merita. Ce parere aveti? Pot sa vad filme/seriale pe el?

Răspuns Câştigător
| Glooring a răspuns:

Eu as opta pentru HTC one M8 deoarece am vazut ca fata de M9 costa cu 7-6 milioane mai putin, si, din cate vad, diferenta dintre cele doua nu este foarte mare. Asa ca eu zic ca nu merita sa dai 7 milioane in plus doar pentru cateva specificatii mai bune.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subscriu ce a scris Nickolaus(care merita funda), cu parerea ca nu, un iphone nu merita!

| FlorinCiokan a răspuns:

Hei. Desigur ca poti viziona. Dar iPhone 5/5s au display de 4'' adica foarte mic. Nu o sa iti placa sa vizionezi filme pe el. Daca vrei un telefon la fel de bun ca si un 5s si mai bun ca 5 cumpara-ti un Galaxy S5. Are un display mult mai HD ca iPhone, mult mai mare si bun pentru filme jocuri videoclipuri. Bafta

| Glooring a răspuns:

Nu merita. I-ati ceva mai bun. Iphone-urile au bateria slaba, asa ca nu o sa te prea ajute.

| Nikolaus a răspuns (pentru Glooring):

Exista incarcator si priza. Doar nu te uiti la filme in tren (da' pana si trenul are priza) sau mergand pe strada sa-ti trebuiasca baterie. Cel mult cand asculti muzica dar e imposibil sa iti moara bateria doar ascultand muzica fara sa faci si altceva pe el. Deci neinteligibil.

| Glooring a răspuns:

Daca vrei sa te uiti la filme, poate iti iei si tu o tableta. Pe telefon nu are farmec deloc.

| Anonim55452 explică (pentru Glooring):

Am deja o tableta doar ca e prea mare si nu pot sa o iau chiar peste tot.

| Glooring a răspuns (pentru Anonim55452):

La fel ca FLorinCiokan iti sugerez sa iti iei in loc de Iphone 5s un Samsung Galaxy S5 sau chiar S6.
Iphone 5s oricum e scump fiindca e de la Apple normal... Si mai are si rezolutie slaba fata de S6.

| Glooring a răspuns:

M-am uitat pe la preturi si Iphone 5s e cam 21 de milioane :O, ceea ce inseamna oribil de scump pentru un telefon cam depasit. In schimb, Samsung Galaxy S6 costa 26-27 de milioane, care nici macar nu se compara cu 5S. Daca nu esti dispusa sa dai cam 5 milioane in plus ca sa iei un S6 in loc de 5S, i-ati S5 sau, nu stiu, oricare alt telefon, dar nu 5S. E SCUMP!

| Anonim55452 explică (pentru Glooring):

Un HTC one M8 sau M9?

| Anonim55452 explică (pentru Glooring):

Mersi ca m-ai ajutat! :*

| Glooring a răspuns (pentru Anonim55452):

Eu as opta pentru HTC one M8 deoarece am vazut ca fata de M9 costa cu 7-6 milioane mai putin, si, din cate vad, diferenta dintre cele doua nu este foarte mare. Asa ca eu zic ca nu merita sa dai 7 milioane in plus doar pentru cateva specificatii mai bune.

| Nikolaus a răspuns:

Uite, n-are sens sa vorbesc din povesti, nu am iphone dar desigur, este un telefon performant, normal ca poti face cam orice pe el, eu am Samsung, cam pe orice smartphone poti vedea filme / seriale, asculta muzica etc., n-o sa ai probleme.

Ideea e ca atunci cand iti cumperi un Iphone platesti numele firmei si ma rog... Pentru filme, muzica, mesaje, apelari iti dai seama ca mai sunt multe telefoane peste iphone cu mult mai ieftine dar in fine, pe strada, la scoala, la munca vezi numai iphone 70-80 %, asta este... Concluzia e ca telefonul e bun, n-ai cum s-o dai prost luandu-ti un iphone 5 / 5s. O dai prost la capitolul pret, unde mai gasesti alte telefoane mai bune cu mai multe features la preturi mai mici dar daca ai bani de cheltuit, go for it.

| Cineva44 a răspuns:

Da, desigur.