| ionut9908 a întrebat:

Hei, TPU. Am o problemă cu un Samsung j3 2017, a fost scăpat jos și nu se mai vede nimic pe display, dar de pornit pornește, aud cum vibrează. Are cineva o idee ce ar putea avea?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Display-ul, daca ai noroc a iesit conectorul din placa, ori s-a rupt ribonn-ul si trebuie alt display.

| ionut9908 explică (pentru Intruder19):

Am vrut să aud mai multe variante, să am o idee cam ce ar fi, dacă merita reparat. Mă gândeam că este altceva mai grav, dar dacă e vorba despre display nu e problemă. Mersi pentru răspuns!

| elcosmin a răspuns:

Trebuie schimbat display-ul. Din cate stiu e destul de scump, si la garantie nu ti-l repara. Mai bine te-ai gandi la un nou telefon

| Treaem24 a răspuns:

Normal ca displayul

| Cristi6991 a răspuns:

Varianta mea e de a te duce cu el la reparat ca altceva nu ai ce face si ii poti intreba pe cei de acolo ce are sau ce a avut