| ASMA14 a întrebat:

Am si eu o problema si daca a mai patit cineva va rog sa imi spuneti! Mi-am luat un telefon Samsung j5 dar dupa un an s-a stricat adica cand vorbesc cealalta persoana nu ma aude (nu tot timpul,are momente) asa ca am decis sa imi iau altul, un J7 de data asta care a venit cu exact acceasi problema asa ca l-am returnat si mi-am luat un A5 de data asta care ce credeti face exact la fel! Il am de o zi si atunci cand trimit vocale sau inregistrez ceva se aude incet iar uneori isi revine.Sa fie ceva de la updateurile lor sau chiar asa ghinion sa am? Imi e greu sa cred ca poate avea cineva asa ghinion, mentionez ca sora mea are un Huawei achizitionat luna trecuta si are acceasi problema.

16 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Pune SkyPE, da telefon la "Echo Test" sau cum se numeste, ala o sa te inregistreze cum se aude in partea "ailalta" si o sa iti faca playback, de asemenea mai ia-ti si casti cu microfon de telefon, si vezi cum se comporta/care e diferenta

probabilitatea ca 3 telefoane sa aiba aceeasi problema e aproape de imposibil ABSOLUT, ce poti sa faci gresit
1. acoperi microfonul cu vreun deget (depinde de cum tii telefonul in mana)
2. unul sau mai multi din cei cu care vorbesti de obicei de fapt au ei probleme cu telefonul sau cu... urechile

totusi, tu sa ai ghinionul "asta" nu e chiar imposibil, mie mi s-a intamplat odata sa ma duc la cineva si sa incerc sa repar niste laptop-uri mai vechi si la 3 (TREI) laptop-uri diferite li s-a stricat tastatura, FARA NICI UN MOTIV OARECARE, PE BUNE... tastaturi diferite si care nu au avut probleme pana atunci, si chiar nu am facut nimic care sa justifice asa ceva, dupa ce vezi asa un ghinion, chiar te gandesti serios la fiecare pas pe care l-ai facut

| ASMA14 explică (pentru ziftode):

In apeluri se aude ok, doar cand trimit mesaje vocale se aude incet sau cand inregistrez ceva cu aplicatia telefonului, dar are momente, la casti se aude la fel ca si celelalte telefoane dinainte si anume bine.Mi s-a cerut sa ii fac 2 update-uri la soft ma gandesc sa fie asta problema ca i-am dat update la soft de 2 ori

| ASMA14 explică (pentru ziftode):

Atunci cand inregistrezi apare frecventa accea care se mareste atunci cand vorbesti, dar uneori frecventa se mareste si inregistreaza sunetul normal, alteori nu si se aude foarte incet.

| BuLaNNNeL a răspuns:

laughing) esti blestemată. Eu am un j7 de vreo 4 luni (parca), a mers impecabil pana i-am dat update la soft, acu' mai da cate un rateu. Trag in gura la Samsung si Apple cu cine o mai cumpara telefoane de la ei rolling on the floor.

| ASMA14 explică (pentru BuLaNNNeL):

Eu i-am dat update la soft de ieri de cand l-am cumparat pentru ca mi s-a cerut.Sa fie problema de la update?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru ASMA14):

Posibil? Habar n-am sincer, dar am invatat un lucru: ignora cererile de update laughing. Încearcă să suni sau sa fii sunata de cât mai multe persoane diferite, poate problema e de la ei nu de la tine.

| ASMA14 explică (pentru BuLaNNNeL):

O sa merg totusi cu el in garantie si o sa ii arat celui de acolo vocalele trimise laughing

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru ASMA14):

Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problemă de familie. big grin

| ASMA14 explică (pentru anonim_4396):

Sunt sigura ca nu asta este problema?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ASMA14):

Mă întrebi dacă ești sigură?laughing

| ASMA14 explică (pentru anonim_4396):

Am pus semnul fara sa vreau? ideea era daca a mai patit cineva accelasi lucru sau asemanator, sau cauza.Nu semnul intrebari era problema aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ce aplicatie folosesti pentru a inregistra mesajele vocale?

| ASMA14 explică:

Inca nu stiu daca sa ma duc cu el inapoi sau nu, desi nu au trecut nici 24 de ore de cand l-am achizitionat.

| alexandruanghel a răspuns:

Wow, 3 telefoane cu aceeasi problema laughing) Te-ai gandit, ca poate au probleme cei cu care vorbesti si nu tu /?

| ASMA14 explică (pentru alexandruanghel):

Initial asta am crezut si eu, dar nu cred ca toti au problema asta, plus ca la ultimul achizitionat cand trimit vocale sau inregistrez se aud incet si la mine.Frecventa accea care apare cand inregistrezi un lucru nu apare la mine, practic nu inregistreaza sunetul.Am schimbat si cartela si degeaba.Nu inteleg de unde atata ghinion?