| dbourosh a întrebat:

Hey....am un Samsung galaxy S3 si il diabia de 3 zile si deja incepe sa mearga greu...am instalat doar 3 jocuri de 1 GB si citeva aplicatii precum facebook instagram watsapp si merge foarte greu..in videoclipuri pe youtube mergea foarte operativ, imi uti spune ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Fă-i un reset to factory și apoi începi să repui pe el ce ai nevoie. Dacă observi că un anumit program îl frânează (după ce l-ai instalat crește lag-ul simțitor), dă-l jos și caută un alt utilitar / program / joc asemănător, dar programat mai bine, care să nu frâneze jucăria.
Încă un lucru - dezactivează sincronizările și update-urile automate, au tendința să își facă de lucru când nu trebuie și și astea mai bagă lag.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil ai prea multe programe care rulează în background. Pune Android manager și caută să mai blochezi din cele care pornesc automat la deschiderea telefonului. Mai închide din cele care rulează dar nu le folosești. Curăță memoria telefonului (clear cache history etc.).
Verifică să ai ultima versiune de Android instalată.

| dbourosh explică (pentru mihai69):

Aceste lucrui le-am facut deja si versiunea androi d este 4.3.eu ma gindeam ca poate exita si alte solutii mai bune...

| mihai69 a răspuns (pentru dbourosh):

Fă-i un reset to factory și apoi începi să repui pe el ce ai nevoie. Dacă observi că un anumit program îl frânează (după ce l-ai instalat crește lag-ul simțitor), dă-l jos și caută un alt utilitar / program / joc asemănător, dar programat mai bine, care să nu frâneze jucăria.
Încă un lucru - dezactivează sincronizările și update-urile automate, au tendința să își facă de lucru când nu trebuie și și astea mai bagă lag.