| HappyGirl4 a întrebat:

Hey! Daca dau actualizare software pe un Samsung Galaxy Core Plus se va sterge ceva din memorie sau doar se va schimba versiunea de andoid?

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Dacă faci numai actualizare de software (android) i-se va modifica versiunea de android (software) și va adăuga ceva nou la fiecare aplicație și setări ale telefonului mobil.
Stai liniștit că nu va șterge nimic din telefon, că doar am făcut atâtea actualizări nu numai la telefonul meu ci și la alte telefoane, mai pe scurt stai liniștit în această privință.
Sper că am fost de ajutor?
Fundă! happy.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Se va șterge toată memoria pentru că reinstalezi tot din telefon.

| LTAA a răspuns:

Nu sterge nimic, dar este posibil sa nu actualizeze la o versiunea superioara de Android, ci poate doar sa rezolve niste probleme din sistem.

| Hardy2000 a răspuns:

Pai da, fiecare actualizare de soft ia cativa mb, deoarece se baga lucruri noi. Poti sa dai actualizare si o sa iti arate cati mb are de descarcat pentru instalare.Si depinde de tine daca accepti sau nu.