| Panteraa a întrebat:

Am un abonament la Orange pe 6 luni (asa scrie in contract) si astazi am aflat ca s-a marit cu inca 5 luni fara ca eu sa fiu anuntata. Se poate asa ceva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, prin prelungire tacita.
Ai face bine sa citesti tot contractul, mai ales prevederile privind prelungirea tacita a abonamentului, daca nu soliciti expres incetarea, inainte de expirarea termenului pentru care a fost incheiat.

| Eastwood a răspuns:

Nu e posibil asa ceva, poate ai abonamentul pe numele a unuia din parinte si l-a sunat sa prelungeasca abonamentul, ce ai spus tu nu este posibil.

| Panteraa explică (pentru Eastwood):

E pe numale tatalui meu, dar nici el nu a primit nimic. A mers azi pe la Orange sa rezolve ceva si cand a intrebat de abonamentul meu i s-a spus ca a mai fost prelungit cu 5 luni.