| ralucaaadobre8 a întrebat:

Heyy. se pot asculta convorbirile telefonice realizate pe abonamentul meu de telefon daca contactez operatorul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Operatorul de telefonie nu are dreptul si nu inregistreaza convorbirile telefonice pe care le-ai facut. Acestea pot fi inregistrate legal doar cu un mandat de la un judecator ori la cererea ta intemeiata.

| ralucaaadobre8 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si daca abonamentul este facut pe numele altcuiva dar il folosesc eu persoana aceea are dreptul de a le asculta daca isi da acordul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ralucaaadobre8):

Operatorul nu stie cine foloseste telefonul, regula fiind ca il foloseste abonatul.
In orice caz, asa cum am spus, trebuie sa existe motive intemeiat, nu sa fie o simpla cerere.

| Bondarel99 a răspuns:

Ei nu au dreptul sa iti inregistreze convorbirile. Poti face asta daca iti descarci o aplicatie.