| MeilaDenis1991 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca S5 Neo este rezistent la apa/waterproof? Am vazut ca nu are chestia care protejeaza spatiul unde intra mufa de la incarcator si mi-e cam urat sa il bag in apa(fundita pentru raspuns bun)

Răspuns Câştigător
| TheLastCookie a răspuns:

Da, S5 Neo este rezistent la apă.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, acest model are certificare IP67 :
"- IP67 certified - dust and water resistant
- Water resistant up to 1 meter and 30 minutes" - SURSA :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_neo-6506.php

Toate cele bune!

| MeilaDenis1991 explică:

Poti sa imi trimiti si link video ca sa pot fi mai sigur? Ma framanta faza cu spatiul de la incarcator. la s5 e inchis. dar la Neo lipseste

| TheLastCookie a răspuns (pentru MeilaDenis1991):

Bine, imediat.

| TheLastCookie a răspuns (pentru TheLastCookie):

Scrie pe site-ul de la Sansung (http://www.samsung.com/......3FZKABTU), te duci mai jos si spune acolo ca S5 Neo are certificat IP67 - ceea ce inseamna ca e rezistent la apa.